Pogrzeb Pani Aleksandry Kopystyńskiej, mamy Wizytatora, ks. Rafała

Czwartek, 21 czerwca 2012, Grodków, małe miasto w diecezji opolskiej, w południowo-zachodniej Polsce. Pogrzeb p. Aleksandry Kopystyńskiej, mamy ks. Rafała Kopystyńskiego CM, Wizytatora Prowincji Nowej Anglii. Obrzędy pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 13:00 czasu polskiego (6:00 rano czasu wschodniego)  Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Misjonarze św. Wincentego a Paulo pracują w tej parafii od zakończenia wojny. Przewodniczył ks. Rafał. Koncelebrowali licznie przybyli Konfratrzy z różnych domów w Prowincji Polski. Niemal 50 przybyło, wielu to koledzy jeszcze z czasów  seminarium.

To smutne i ciężkie chwile dla ks. Rafała i jego rodziny. Niemal cztery lata temu (21 listopada 2008) w tym samym kosciele, swoim rodzinnym, przewodniczył obrzędom pogrzebowym swojego ojca. Tak liczna obecność Współbraci była dzisaij dużym pocieszeniem w tym żalu. Okolicznościową, ujmującą homilię wygłosił ks. Marek Sadowski CM, Ekonom Prowincji Nowej Anglii i wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa w New Haven, Connecticut. Na zakonczenie Eucharystii do zebranych z kilkoma słowami zwrócił się ks. Kryspin A. Banko CM, Wizytator Prowincji Polski. Następnie przewodniczył on procesji na cmentarz, w której wszyscy celebransi i zgromadzeni wierni  wolnym krokiem przeszli przez całe miasto. Ks. Banko poprowadził obrzędy pogrzebowe na cmentarzu. Pani Kopystyńska została pochowana obok swojego ukochanego męża.

Po raz kolejny łączymy się z Księdzem Rafałem i jego rodziną w bólu na modlitwie. Jesteśmy ich rodziną tak bardzo jak oni sa naszą. Zapewniamy, że ani Ksiądz Rafał, ani nikt z jego rodziny nie zostanie sam. Nasze modlitwy i pamięć będą im zawsze towarzyszyć. Modllimy się o spokój duszy mamy ks. Rafała oraz jego taty, do którego dzisiaj dołączyła. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

[opublikowane  poniżej zdjęcia  z  telefonu otrzymaliśmy od ks.  Radosława Pawłowskiego CM, Prowincja Polski]

Share

Leave a Reply